Prime Futbol Ligi Nedir?

Nedir?

Prime Futbol Ligi, Fairplay Events tarafından 4 yaş kategorisinde düzenlenen, Türkiye'nin en profesyonel akademi futbol ligidir.

Nasıl?

Etkinlik, U9 - U10 - U11 - U12 - U13 kategorilerinde düzenlenecektir. Her kategori sadece kendi arasında müsabakalar yapacaktır.

Takım başına oyuncu sayısı: 7 as + 9 yedek = Toplam 16

Şampiyon Nasıl belirlenir?

Prime Futbol Liginde mücadele edecek ekipler, illerinde 5’erli 5 grup halinde kümelendikten sonra, gruplarında ilk 4 sırayı alabilmeleri halinde bir sonraki tura yükseleceklerdir. Festival, bu turun ardından tek maçlı eleme usulü devam edecektir. İl şampiyonları, Antalya'daki Türkiye Finallerine katılma hakkı kazanır.

Ücrete Neler Tabidir?

* Müsabakalar, Avrupa Halı Saha Federasyonu tarafından patentli uzman halı saha hakemleri tarafından yönetilir.

•Etkinlik boyunca tüm maçlar spikerli olarak canlı yayınlanır, etkinlik ile ilgili detaylı haberler, istatistikler, basın toplantıları, profesyonel  fotoğraflar www.primefutbolligi.com adresinde yayınlanır.

•Business Cup’ta oynanacak tüm mücadelelerde 1 adet sağlık ekibi, olası gereksinimlere karşı tesiste hazır bulunur.

Ne Zaman?

Bu görkemli turnuvanın önümüzdeki etkinliği 6 Mart 2022'dir. Maçlar Cumartesi ve Pazar günleri oynanacaktır.

Nerede?

Prime Futbol Ligi; Ankara, Konya, Kocaeli, Adana, Gaziantep ve Mersin'de düzenlenecek olup, etkinliğin düzenleneceği tesislerin seçiminde tesisin konumu ve ulaşılabilirliği, zemin kalitesi, seyircilere sağlanacak uygun oyun görüş açısı ve oyuncu ailelerinin de rahatça ağırlanabilmesi gibi kıstaslar dikkate alınmıştır.

Katılım?

Prime Futbol Ligi katılım şartları için tıklayınız!

Ödül?

* İl etabı sonucunda İl Şampiyonu unvanını kazanan takımlar, Prime Futbol Ligi İl Kupası, teknik direktör ve futbolcular da madalya almaya hak kazanır. İl ikincisi olan takımın oyuncuları madalya, takım yetkilisi ise plaket ile ödüllendirilir.

* İllerin her iki dönem (2022 Güz ve 2022 Bahar Dönemi) Şampiyonları, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanır. Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazanan takımların oyuncularının ve teknik direktörünün konaklama ve ulaşım maliyetleri kendilerine aittir.